لوله های پوش فیت بدون صدا راهکاری برای سیستم فاضلاب مدرن

ویژگی های لوله های پوش فیت بدون صدا سبب شده است، راهکار بهینه ای برای سیستم های فاضلابی که در ساختمان های پرتردد هستند ارائه شود. از بین بردن صدای سیالات به خصوص در ساختمان های چند طبقه و تجاری یکی از مهمترین خواسته های ساختمان سازان برای سیستم های فاضلاب است که در این مقاله ما به آن پرداخته ایم.

لوله های پوش فیت امروزه استفاده گسترده ای را در سیستم های فاضلاب ساختمانی پیدا کرده اند. بسیاری از ساختمان سازان و لوله کش ها توجه خودشان را به استفاده از لوله های پوش فیت معطوف کرده اند. البته این کار دلایل معتبری هم دارد، راحتی، کارآیی، اطمینان و سرعت نصب لوله های پوش فیت از جمله ویژگی های لوله های پوش فیت است که سبب تمایز آن با سایر سیستم های لوله کشی سیستم فاضلاب شده است.

اما در این میان ویژگی بدون صدا بودن لوله های پوش فیت یا Silent Pushfit technology سبب شده است که لوله های پوش فیت بدون صدا راهکار بهینه ای را برای ساختمان های چند طبقه و کوچک ارائه کنند.

در ساختمان های چند طبقه و یا کوچک همیشه سلیان پیدا کردن آب و فاضلاب سر و صدا ایجاد میکند. در سیستم سنتی لوله کشی اجتناب از این سر و صدا تقریبا غیر ممکن است. لوله های فلزی و یا لوله های PVC خشک این امکان را ندارند که لرزش های ایجاد کننده صدا را جذب کنند، بلکه بیشتر سبب تقویت کردن آن شده و لذا سرو صدایی زیادی از سیستم فاضلاب شنیده میشود.

این سرو صدا در ساختمان های مسکونی شاید مشکلی چندانی ایجاد نکند، اما در ساختمان های بلند با چندین خانوار و یا ساختمان های تجاری با چندین سکنه و افرادی که از سیستم فاضلاب استفاده میکنند میتواند تبدیل به یک کابوس شود.

برای همین لوله های پوش فیت بدون صدا از فناوری سه لایه و کامپاوند و فناوری نانو استفاده کرده است، در نتیجه استفاده از این چند فناوری در پوشش لوله های پوش فیت بدون صدا، سبب شده است که صدای ناشی از حرکت سیالات به شدت کاهش پیدا کند.

بر طبق استانداردها صدای ناشی از حرکت آب با دبی چهار لیتر بر ثانیه در لوله های پوش فیت به میزان 17 دسیبل است که بنابر استاندارد BS-EN 14366:2004 بسیار عالی است. (توجه داشته باشید که صدای کولر گازی 25 دسیبل است). بنابراین در هنگام عبور اب صدای بسیار کمی از لوله های پوش فیت بدون صدا شنیده میشود.

سوالی که در اینجا ذهن بسیاری از لوله کش ها را مشغول میکند این است که :«آیا اتصالات و یا لوله های پوش فیت بدون صدا به اندازه لوله های پوش فیت معمولی هست؟» جواب این سوال مثبت است. تمام لوله های پوش فیت بدون صدا و معمولی اجزای مشابهی را دارند و به همین خاطر هر سیستم فاضلابی را میتوان با آنها پیاده سازی کرد.

در مقاله آینده به بررسی بیشتر لوله های پوش فیت می پردازیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *