منافع لوله های پوش فیت برای بازار سیستم های لوله کشی

منافع لوله های پوش فیت برای اهل بازار صنعت لوله و اتصالات پوشیده نیست. این منافع به سادگی به دست نیامنده اند. منافع لوله های پوش فیت در مدت 40 سال تکامل و پشتکار به دست آمده است. در این مقاله ما نگاهی به منافع لوله های پوش فیت برای بازار سیستم های لوله کشی می اندازیم.

تقاضاهای روز افزونی برای فناوری های جدید و شیوه های نصب سریعتر با اجزای قابل اطمینان وجود دارد که منجر به ارائه راهکار لوله های پوش فیت شده است. در سال 1987 در نمایشگاه تجهیزات داخلی ساختمان، جان گوست، یک نمونه لوله پلاستیکی را ارائه داد که یک مکانیسم ساده و سریع را برای نصب لوله ها پیشنهاد میداده است، در این مکانیسم به ابزارهای کمی نیاز بود و به راحتی این امکان میسر می شد که لوله کشی پیچیده ای در ظرف چند دقیقه انجام شود.

در سیستم های لوله کشی قدیمی امکان انتخاب کمی از میان محصولات و یا مواد در دسترس وجود داشته است. برای سالهای طولانی این قضیه ادامه داشته است، اما بعد از مدتی لوله های فولادی جای خودشان را به لوله های مسی دادند و ولی بعد از مدتی استفاده از آنها به خاطر آگاهی از مشکلات سلامتی متوقف گردید. هرچند، نگرانی های اکنون دز زمینه خطرات سلامتی که به خاطر جریان یافتن آب در لوله های مسی وجود دارد، که برای مثل میتوان به دود ناشی از لحیم کاری در هنگام لوله کشی اشاره کرد.

در کنار مسائل سلامتی و بهداشتی، فعالان عرصه های ساختمانی نیز شکل فعالیت خودشان را به صورت چشمگیری در ظرف بیست سال اخیر تغییر داده اند و اکنون خانه سازی بیشتر از آنکه به صورت در جا ساخته شود، به صورت پیش ساخته است و بسیاری از قسمت ها صرفا در مکان ساخت نصب میشوند. برای این کار نیز دلائل زیادی وجود دارد، صرفه های اقتصادی، مدت زمان کم برای انتظار خشک شدن مصالح، تثبیت بهتر، سرعت بالاتر و صرف نیروی کمتر شاید از مهمترین دلایل این تغییرات و گرایش ها باشند.

استفاده از این ابزارهای پیش ساخته سبب شده است که شیوه های قدیمی نصب و لوله کشی، با شیوه جدیدتر و سریعتر جایگزین شوند. سیستم های جدید ساختمان سازی به معنای آن هستند که شما نیاز به یک سامانه انعطاف پذیر در لوله کشی دارید که به راحتی بتوان آن را نصب کرد. سرعت و قابلیت اطمینان نقش های بسیار مهمی را در کارگاههای ساختمان سازی بازی میکنند و لوله های پوش فیت توانسته اند این دو خواسته را برآورده نمایند.

کاربران نهایی و مصرف کننده نهایی نیز عامل بسیاری مهمی در توسعه و افزایش مصرف لوله های پوش فیت و اتصالات آن میباشد. اکنون دیگر وجود سوراخ، نشتی و زنگ زدگی و یا فرسودگی در سیستم های فاضلاب ساختمان ها مورد قبول نیست، سیستم های گرمایش و لوله کشی جدید نیازمند مواد مقاوم تری برای سیستم های گرمایشی و سرمایشی هستند. لوله کشی با لوله های پوش فیت سبب میشوند که لرزه های ساختمانی، و یا آسیب های قدیمی ساختمان به حدقال برسند، مشکلاتی که رفع کردن آن ها وابستگی زیادی به شیوه قفل شدن اتصالات لوله های پوش فیت در همدیگر دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *