چگونه فناوری پوش فیت میتواند به بخش های گرمایش و لوله کشی کمک کند؟

در سال 1987 میلادی، مهندس جان گوست وارد نمایشگاه تجیهزات داخلی ساختمان وارد شده و یک سامانه گرمایشی و لوله کشی با سریع النصب را معرفی کرد. نه تنها او توانست که جایزه بهترین اختراع و محصول نمایشگاه را از آن خودش کند، بلکه همچنین توانست یک مفهوم بسیار انقلابی را برای صنعت گرمایش و لوله کشی ساختمان را معرفی کند که تا به امروز بسیار از آن استفاده شده است.

گوئست یک سامانه پوش فیت پلاستیکی را اختراع کرده بود که ابتدای کارش به دهه 1970 میلادی باز میگردد، که در اصل به عنوان یک سامانه اتصالات لوله شناخته شده بود که برای مواجه با نیازهای صنعت ساختمان سازی ابداع شده بود. از آن زمان و از سال 1987 میلادی این دسته از لوله ها به صورت گسترده ای در صنعت استفاده شد و بسیاری از صنایع دیگر مانند اتوموبیل سازی، ارتباطات راه دور، تصفیه آب و موارد دیگر از آن استفاده کردند.

در صنعت لوله کشی، پیش از روش لوله های پوش فیت، اتصالات لوله های بسیار زمان بر بود و نیازمند استفاده از ابزارها و تجهیزات خاصی برای این کار بود. اکنون زمان نصب و مونتاژ کردن لوله های برای هر متر لوله کشی تنها چند ثانیه زمان می برد و تلاش اندکی نیز می طلبد.

این نوآوری اثرات زیادی را بر روی ایجاد پروژه های جدید گذاشت که عمدتا به عنوان لوله های پوش فیت شناخته میشود، و سبب شد که زمان صرف شده برای لوله کشی ساختمان ها نسبت به سالهای قبل به حداقل برسد. لوله های پوش فیت منافع بسیار زیادی را برای به روز رسانی ساختمان های موجود را ارائه کرده اند زیرا برای انتقال لوله های پوش فیت از فضای ساختمان نیاز به تخریب های زیادی وجود ندارد. نصب لوله ها میتوانند تنها با چند قفل و چفت تمام شود و یک سیستم آب بندی شده کامل تنها در چند دقیقه آماده میشود.

این فناوری در بیش از 30 میلیون مورد در سطح جهان به کار برده شده است و اکنون در انگلستان و در تمام جهان از آن استفاده میشود. افزون بر این، لوله های پوش فیت میتوانند در کارخانه ها و یا مکان هایی که جریان آب گرم دارند به کار روند و اکنون بیش از 10 میلیون واحد صنعتی در سطح جهان از لوله های پوش فیت برای مصارف خودشان بهره گرفته اند.

مفهوم پوش فیت منجر به ارائه یک طیف وسیع از فناوری های و پشرفت های انقلابی بوده است که این امر به صورت عمده به خاطر سادگی ، انعطاف پذیر، قابل اطمینان و هزینه های پایین لوله های پوش فیت بوده است. این شیوه نه تنها منجر به نوآوری های در صنعت لوله کشی شد، بلکه همچنین سبب ایجاد ابداعات بسیار زیادی در صنعت ساختمان نیز گردیده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *