چگونگی استفاده از لوله های پوش فیت

چگونگی استفاده از لوله های پوش فیت بسیار ساده است. بسیاری از نیازهایی کاری که در لوله کشی های قدیمی وجود داشته اند در این سیستم حذف شده اند و شما نیازی به ابزار پچیده ای ندارید. در این مقاله ما  چگونگی استفاده از لوله های پوش فیت را توضیح میدهیم.

 لوله های پوش فیت شاید راحت ترین راه برای انجام یک لوله کشی بدون درز و آب بندی شده باشند، برای انجام لوله کشی با استفاده از لوله های پوش فیت شما به ابزارهای زیاد و پیچیده ای احتیاج ندارید، تنها چیزی که باید در نظر داشته باشید آن است که در هنگام بریدن لوله های پوش فیت آن ها را صاف و یک دست برش بزنید تا به اُرینگ درون اتصالات آن ها آسیبی وارد نشد، بهتر است که برای برش لوله های پوش فیت از قیچی های مخصوص خودشان استفاده کنید و همچنین بهتر است که از اره آهن‌بر برای برش لوله های مسی استفاده نشود زیرا که سبب تیز شدن سر لوله و ماندن پلیسه میشود که میتواند به اُورینگ آسیب بزند و سبب نشتی دادن اتصالات شود. در زمینه لوله های پوش فیت تعداد زیادی از تولیدکنندگان وجود دارند که تعدادی از آنها نیز جزو برندهای شناخته شده در زمینه تولید لوله های پوش فیت و اتصالات آن می باشند. من در این جا از یکی از برندهای معروف تولید لوله های پوش فیت استفاده کرده ام. علت این کار آن بوده است که مدت زمان زیادی را با لوله ها و اتصالات این شرکت کار کرده ام و تا کنون مشکلی نیز با آنها نداشته ام.

زانویی کرومی در لوله های پوش فیت

این یک اتصال بسیار پر کاربرد است، و باید توجه کنید که صحفه قرار گرفته در ابتدای اتصال را باید پیش از استفاده کردن از آن در سیستم لوله کشی ، خارج سازید.

تبدیل مسی لوله های پوش فیت

اتصال پلاستیکی لوله های پوش فیت

اتصالات در لوله های پوش فیت میتواند به صورت اتصالات پلاستیکی و یا مسی باشند، اما به یاد داشته باشید که لوله های با صحفه کرومی بر روی آنها گیرایی زیادی در اتصالات ندارند و قدرت زیادی را برای آب بندی ایجاد نمیکنند. برای اتصال قطعه لوله های با پوشش کرومی، یک اتصال فشاری پیشنهاد میشود، مگر آنکه شما پوشش کرومی رویی را به نحوی از بین ببرید.

اگرچه، هیچ ابزار خاصی برای اتصال لوله های پوش فیت نیاز نیست، و شما میتواند از ابزارهای ساده ای که برای کار با اتصالات لوله های پوش فیت استفاده می کنید استفاده کنید. اتصالات معمولی در لوله های پوش فیت همانطوری که در تصاویر بالا نشان داده شده است تنها نیازمند یک ابزار ساده برای بازکردن هستند و گاهی اوقات نیز ابزار ثانویه ای استفاده میشود که بتوان بدون آسیب زدن به لوله ها آن را در اتصالات محکم کرد. بیشتر ابزارهای مورد نیاز برای کار با اتصالات و لوله های پوش فیت در بازار موجود است. برخی از لوله های پوش فیت ممکن است که قدرت همیشگی در بازار را نداشته باشند.

در پایین ابزارها و اتصال پلاستیکی لوله های پوش فیت که معمولا استفاده میشود نشان داده شده است.

کار را با بریدن یک قطعه از لوله های پوش فیت در طول دلخواه با ابزار برش شروع میکنیم.

بهتر است که در انتهای لوله یک گاه آزاد ایجاد شود تا آب بندی بهتری صورت بگیرد. لوله های مختلف به گاه آزاد های مختلفی نیاز دارند تا آب بندی شوند، شما باید مطمئن شوید که جای رینگ (گاه آزاد) مناسبی را در سر لوله ای که استفاده می کنید را ایجاد کرده اید.

لوله های مسی نیازمند استفاده از این گاه آزاد ها نیستند.

اکنون لوله پوش فیت را در کنار اتصال آن نگاه دارید و با یک ماژیک بر روی آن مقدار داخل شدن لوله به اتصال را مشخص کنید، با انجام این کار شما می توانید بعد از بستن اتصال، مطمئن شوید که لوله به اندازه درستی در کار قرار گرفته است. اتصالات لوله های پوش فیت در صورتی که به درستی متصل نشوند به راحتی از جای خودشان خارج خواهند شد، برای همین دقت کنید که طول مناسبی از لوله های پوش فیت در اتصالات درگیر هستند.

اکنون کاملا لوله های پوش فیت را در درون اتصال قرار دهید و سپس مکانیسم قفل آن را ببندید، مطمئن شوید که به اندازه کافی با دست این قسمت را بعد از وارد کردن لوله سفت کرده اید.

هنگامی که لوله به صورت کامل وارد اتصال گردید، و آن در جای خودش قفل شد، اتصال را چک کنید تا مطمئن شوید که لوله به درستی در اتصالات متصل شده است. هنگامی که چنگک های فولاد ضدزنگ رینگ اتصالات در اطراف نشسته باشد، خارج ساختن لوله غیر ممکن خواهد بود، و برای خارج ساختن لوله لازم است که تمام اتصالات از هم دیگر باز شود.

برای خارج کردن لوله در ابتدا باید قسمت رویی را برعکس بچرخانید و پس از آن لوله را به سمت خارج رینگ آب بندی بکشید، تا در نهایت لوله آزاد شده و از جای خودش خارج گردد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *