چه چیزی سبب برتری مکانیسم های پیچشی و قفلی در لوله های پوش فیت شده است؟

مکانیسم های پیچشی و قفلی در لوله های پوش فیت دو مکانیسمی است که با همدیگر سبب می شوند که لوله ها در اتصالات هم آب بندی شده و هم سفت و محکم شوند.

در این مقاله این دو فناوری در لوله های پوش فیت بررسی می شوند.

در زمینه تولید لوله های پوش فیت مکانیسم های قفل ویا فناوری های دیگری وجود دارند که جزو بخش های مخفی کار هستند.

بیشتر اتصالات در بازار دارای دو عنصر هستند: مکانیسمی که به آن ها قدرت آب بندی را می دهد و مکانیسم دومی که لوله را در اتصال نگاه میدارد و از خارج شدن لوله از اتصالات جلوگیری میکند.

شرکت های مکانیسم های مشابهی را در این زمینه دارند، اما ممکن است که آنها عناصر مشتی و یا قفلی دیگری را نیز در اختیار داشته باشند.

هنگامی که شما یک لوله را وارد یک اتصال میکنید، لوله در جای خودش قرار میگیرد و به همین خاطر لوله به راحتی در سامانه قرار می گیرد ولی برای خارج کردن آن به نیروی بسیار زیادی احتیاج است.

هنگامی که لوله در این حالت قرار داشته باشد به صورت کامل آب بندی هستند و اجزای داخلی به خوبی در کنار همدیگر قرار می گیرند و امکان آزاد شدن را از لوله می گیرند.

با به کار بردن اینچنین ساختاری، فشاری در اطراف یک اُرینگ شکل می گیرد که سبب آب بندی مطمئن می گردد، در نتیجه خطر وجود هر گونه نشتی از میان می رود.

به همین خاطر مکانیسم های چرخشی و قفلی جدای از همدیگر کار میکنند و سبب میشود که اجزای قسمت های پوش فشار لازم در اتصال را ایجاد کنند.

در اتصالات پوش فیت سریعترین شیوه اتصال لوله ها به همدیگر است.

در اتصالات پوش فیت مکانیسم های فشاری سبب می شوند که اُورینگ های فشرده شده و آب بندی لازم صورت بگیرد.

در همین حین مکانیسم قفل نیز سبب می شود که لوله در جای خود ثابت شده و امکان خارج شد از اتصالات را از دست بدهد.

ویژگی های برتر لوله های بوش فیت

لوله های پوش فیت (Pusg fit) نسل جدیدی از لوله های انتقال فاضلاب است که راهکارهای جدیدی را برای سیستمهای فاضلاب ساختمان ها ارائه کند.

لوله های پوش فیت دارای ویژگی های متمایزی نسبت به دیگر لوله ها و اتصالات به کار گرفته شده در سیستم فاضلاب هستند. بخشی از این تمایزات به خاطر جنس و بخش دیگر آن به خاطر راهکارهای ابتکارانه در لوله های پوش فیت است.

همانطور که در مقاله قبل[لوله های پوش فیت چیست؟] نیز به این موضوع اشاره شده است، ویژگی های برتر در لوله های پوش فیت سبب شده است که طیف بسیار زیادی از معماران، ساختمان سازان و فعالان بخش لوله کشی به این سیستم جذب شوند.

ما در این مقاله به بررسی ویژگی های متمایز و برتر لوله های پوش فیت به صورت خلاصه می پردازیم و درباره هر کدام در مقاله های بعدی درباره لوله های پوش فیت بیشتر توضیح خواهیم داد.

ویژگی های اصلی در لوله های پوش فیت

  • لوله های پوش فیت به سادگی به همدیگر متصل میشوند و نیازمند اتصالات پچیده نیستند.
  • لوله های پوش فیت سبک هستند و وزن بسیار زیادی را به سازه ساختمان اضافه نمی کنند و به همین خاطر تجهیزات نگهداری سبکتری نیز در آنها استفاده میشود.
  • لوله های پوش فیت نسبت به ضربه و لرزش مقاوم هستند و میتوانند به راحتی تنش های مکانیکی و یا حرارتی وارد شده را جذب کنند.
  • لوله های پوش فیت مقاومت شیمیایی بالایی دارند و به همین خاطر میتوانند برای بیشتر مخازن و یا بخش هایی که مواد سیستم فاضلاب صنعتی وجود دارد نیز استفاده شود.
  • لوله های پوش فیت دارای آب بندی مقاوم و سرخود هستند و به همین دلیل از بابت نشتی و چکه خیال لوله کش راحت است.
  • لوله های پوش فیت دربرابر آتش سوزی مقاوم هستند و از استانداردهای مطرح در این زمینه پیروی می کنند.
  • لوله های پوش فیت هزینه اتصال دادن پایینی دارند و این موضوع به خاطر عدم استفاده از چسب در این نوع از لوله ها است.

علت استفاده از لوله های پوش فیت

لوله کش ها و بسیار از فعالان ساختمان به این علت از لوله های پوش فیت در سیستم فاضلاب ساختمان استفاده میکند که آن بسیار سریع به هم متصل میشود و همچنین نیازمند ابزا پیچیده ای برای اتصال نیست. به علاوه آن که انعطافپذیری بسیار خوبی را به لوله کش برای پیاده سازی لوله کشی ساختمان و سیستم فاضلاب میدهد.

به خاطر سادگی و سهولت نصب و سرعت اجرای پروژه های سیستم فاضلاب، هر روزه تعداد استفاده کنندگان از لوله های پوش فیت افزوده میشود. و در واقع لوله های پوش فیت نسل آینده سیستم های فاضلاب را رقم می زنند.

 

لوله های پوش فیت چیست؟

لوله های پوش فیت (Pusg fit) نسل جدیدی از لوله های انتقال فاضلاب است که توسط یک شرکت انگلیسی ابداع شده است و توانسته است که راهکارهای جدیدی را برای سیستمهای فاضلاب ساختمان ها ارائه کند.

لوله پوش فیت در واقع از یک سیستم ابتکارانه آب بندی استفاده میکند و در اتصالات خود از یک سوکت و جای آن بهره می برد.

همچنین در لوله پوش فیت از یک سیستم آب بندی قوی در ابتدای ورودی اتصالات و لوله ها استفاده شده است که امکان درز بندی بهینه برای جلوگیری از نشتی را میسر کرده است.
لوله های پوش فیت به راحتی در هر سیستم فاضلاب در هر ساختمانی قابل به کارگیری است و به خاطر ساختارهایی که دارد این امکان را میدهد که هم وزن سازه و هم هزینه های وابسته به کل سیستم فاضلاب در ساختمان کاهش پیدا کند.
لوله پوش فیت تا حد زیادی از پیچیدگی های راهکارهای قبلی کاسته است و به همین خاطر است که امروزه طیف وسیعی از معماران، مهندسین عمران و ساختمان سازان از راهکار لوله پوش فیت به عنوان یک راهکار بهینه در سیستم فاضلاب استفاده میکند.

ویژگی لوله های پوش فیت

همانطوری که گفته شد، لوله های پوش فیت دارای ویژگی های منحصر به فردی نسبت به دیگر راهکارهای سیست مفاضلاب در ساختمان ها هستند که در آن میان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
• لوله های پوش فیت عمر بسیار طولانی دارند و به همین خاطر مشکلات ناشی از زنگ زدن، رسوب گرفتگی، شکستن و بسیار از عیوب به خاطر عمر پایین مواد در راهکارهای قبلی سیستم فاضلاب را ندارند.
• لوله های پوش فیت دارای آب بندی بسیار مقاومی هستند، این اطمینان که سیستم فاضلاب شما آب بندی شده است، سبب میشود که خاطر شما از دیگر مشکلاتی که ممکن است در آینده برای شما ایجاد شود جمع شود.
• لوله پوش فیت ضد ضربه است. یکی از ویژگی های بهینه شده در لوله های پوش فیت بهینه سازی آن در برابر ضربه و یا تنش هایی است که در سازه ساختمان ایجاد میشود. عبور ماشین ها، حرکت دستگاه ها و یا دیگر ابزارهای ساختمانی میتواند سبب ایجاد ضربات و یا لرزه هایی در سیستم فاضلاب گردد اما لوله های پوش فیت تا حد زیادی در برابر این امر مقاوم سازی شده اند.
• لوله های پوش فیت وزن کمی دارند و به همین خاطر وزن سیستم فاضلاب کم میشود و در نهایت در کم کردن وزن سازه به خصوص در سازه های چند طبقه و یا در زمانی که کم کردن وزن سازه یکی از راهکارهای اصلی مقاوم سازی است این موضوع میتواند بسیار راهگشا باشد.

ویژگی لوله های پوش فیت

لوله های پوش فیت

آینده سیستم فاضلاب و لوله های پوش فیت

لوله پوش فیت نسل جدیدی از راهکارها در سیستم فاضلاب را مطرح میکنند همانطوری که در این مقاله و مقالات بعدی به بررسی لوله های پوش فیت خواهیم پرداخت شما میتوانید اطلاعات نسبتا وسیعی را از این راهکار جدید به دست بیاورید.
در واقع نسل بعدی سیستم فاضلاب در ساختمان ها به نوعی وابسته و یا درکل به شکل راهکارهایی خواهد بود که لوله های پوش فیت آن را تعیین میکند.

آینده سیستم فاضلاب و لوله های پوش فیت

لوله های پوش فیت